
На сьогоднішній день є безліч способів покриття підлоги в приміщенні або іншому місці, відповідно, існує і велика кількість різних підлогових покриттів. У той же час для будинку найкращим, природним і екологічним матеріалом є дерево. Дерев’яна дошка підлоги залишається загальновизнаним лідером серед різних видів підлогових покриттів.
Дошка підлоги являє собою пиломатеріал оброблений з трьох сторін на спеціальному верстаті. Лицьова частина дошки підлоги являє собою гладку рівну поверхню, торцеві сторони дошки підлоги строгаются у вигляді паза (виїмки) з одного боку і виступу (шипа) з іншого. Дошка підлоги зовні нагадує фрезеровану дошку, виконану з цільного, масивного шматка деревини.
Для облаштування підлоги, найчастіше, застосовують дошку підлоги товщиною в 28-50 мм, при тому, що довжина дошки підлоги зазвичай становить 4-6 метрів.
Готова дошка підлоги повинна мати вологість, що відповідає стандартам, адже пересушена дошка підлоги дуже складна при монтажних роботах, її важко підганяти і стикувати, в той же час монтаж замало сухої дошки підлоги призведе до появи зазорів між дошками з часом.
Матеріалом для виготовлення дошки підлоги є натуральна, екологічно чиста деревина високої якості – без вад, сучків, почорнінь або тріщин.
Зазвичай дошку підлоги виготовляють з дуба, ясена, модрини та сосни. Трохи рідше використовується горіх, вільха і осика, так як ці породи є недостатньо твердими. Вкрай небажаним матеріалом для виготовлення дощок є деревина таких порід, як тополя або липа.
Як вибрати дошку підлоги?
При виборі ширини дошки підлоги потрібно враховувати дизайн приміщення. Адже занадто вузька або широка дошка підлоги не завжди підходить до будь-якого інтер’єру.
Мінімальна товщина дошки підлоги повинна становити 21-22 мм. На товщину обраної дошки підлоги впливає відстань між лагами для укладання дошки підлоги. При відстані більшій 70 см., слід вибирати дошку підлоги з більшою товщиною.
Укладання дошки підлоги.
Існує два основних способи укладання дошки підлоги, які найбільш часто застосовуються на практиці:
1. Укладання дошки підлоги «паркетним» методом.
При такому укладанні, монтаж дошки підлоги відбувається з використанням клею. Поверхня, на яку укладаються дошки і сама дошка підлоги, при цьому способі, повинні бути ідеально рівними.
2. Укладання дошки підлоги на лаги.
При цьому способі спочатку потрібно встановити лаги, на які в подальшому укладається дошка підлоги, також бажано настилати гідроізоляційне покриття.
Дошка підлоги має ряд характерних достоїнств:
- дошка підлоги міцний і надійний матеріал стійкий до деформацій, який здатний витримувати постійні чималі навантаження;
- при належному догляді, дошка підлоги має великий запас довговічності, і буде служити довгі роки;
- показники тепло і звукоізоляції підлоги з дошки досить високі;
- дошка підлоги виробляється з екологічно чистих природних матеріалів не виділяє токсинів та інших шкідливих речовин.